Dodano 12 grudnia 2020

Pokemon

Popularne tagi

Pokemony są zwierzętami, które żyją obok ludzi w świecie anime. Ludzie i pokemony współżyją ze sobą, walczą, trenują, a także kochają się. Pokemony są bardzo popularne wśród dzieci. Są one bohaterami wielu filmów, seriali i książek.

Pierwszy film Pokemona powstał w 1998 roku. Pomysłodawcą Pokemonów jest Satoshi Tajiri. Jest on Japończykiem. Do tej pory powstało 9 sezonów. W każdym sezonie jest po 52 odcinki. Razem więc powstało 468 odcinków. Wyprodukowano również 19 filmów. Najnowszy film zatytułowany "Pokémon The Movie: I Choose You!" miał premierę w 2017 roku.

Pokemony są bardzo popularne na całym świecie. W Japonii bardzo dużo osób ogląda seriale i filmy o nich. Są one również popularne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie.

Pokemony przyniosły wielki sukces twórcom. W ciągu 19 lat powstania pierwszego filmu Pokemona, twórcy zarobili ponad 9 miliardów dolarów.

Pokémon GO to gra na urządzenia mobilne, w której użytkownicy mogą łapać, trenować i walczyć ze swoimi Pokémonami w świecie rzeczywistym. Pokémon GO jest pierwszą grą z serii Pokémon, która jest dostępna na urządzenia mobilne. Jest to także pierwsza gra z serii, w której gracze muszą poruszać się po świecie rzeczywistym, aby złapać Pokémony.

Gra została wydana w lipcu 2016 roku na rynkach Ameryki Północnej, Australii i Nowej Zelandii. W ciągu pierwszych 24 godzin od jej wydania, gra została pobrana ponad 7,5 miliona razy. W sierpniu 2016 roku gra została wydana w Japonii, a w październiku 2016 roku – w Europie.

Gra szybko stała się jedną z najpopularniejszych aplikacji na urządzenia mobilne. W ciągu pierwszych trzech tygodni od wydania, gra była pobierana średnio 9,5 miliona razy dziennie. W październiku 2016 roku, Pokémon GO stał się najpopularniejszą grą na urządzenia mobilne w USA. Gra przyniosła twórcom wiele sukcesów. W ciągu pierwszych trzech tygodni od wydania, gra zarobiła ponad 143 miliony dolarów.