Pomoc

Jak pobrać kolorowankę?

Wyszukaj kolorowankę, przeglądając kategorie, tagi lub skorzystaj z wyszukiwarki na górze strony. Po otworzeniu strony kliknij niebieski przycisk z ikoną drukarki. Kliknięcie przycisk powoduje pobranie pliku PDF, możesz go zachować lub wydrukować, przy drukowaniu powinien pojawić się ekran wyboru drukarki, na którym możesz wybrać urządzenie oraz dostosować ustawienia drukowania. Wybierz opcję Drukuj i poczekaj, aż kolorowanka zostanie wydrukowana.
Jeśli natomiast korzystasz z tabletu lub smartfona, po kliknięciu przycisku Drukuj w przeglądarce PDF pojawi się opcja wyboru urządzenia mobilnego. Możesz zdecydować, czy chcesz wydrukować kolorowankę z poziomu urządzenia, czy przesłać ją na drukarkę.
Generowane pliki PDF są idealnie sformatowane, aby mieścić się na stronie A4.

Co zrobić, gdy kolorowanka drukuje się na kilku stronach?

Na stronie ustawień druku poszukać opcji Skala, dopasuj wartość wykorzystując podgląd wydruku. Innym niezawodnym sposobem jest skopiowanie obrazka i wklejenie np. do edytora tekstu Word. Kliknij obrazku prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Kopiuj grafikę, następnie wklej ją do nowego dokumentu Word i wydrukuj korzystać z edytora teksu.

Co zrobić, gdy kolorowanka drukuje się zbyt mała?

Tak jak w poprzednim pytaniu, możesz skorzystać z opcji dopasowania skali, powiększenie obrazka może spowodować pogorszenie jakości.

Jak przerobić zdjęcie na kolorowankę?

Sposobów jest kilka, większość wymaga znajomości programów graficznych. Najłatwiej będzie skorzystać z darmowego narzędzia, przygotowanego przez Kolorki.net: kliknij tutaj i przeciągnij zdjęcie, efekt pojawi się po kilku sekundach.

Jak wyszukać kolorowankę do druku na stronie?

W prawym górnym rogu znajduje się ikona wyszukiwarki, po kliknięciu otworzy się okno wyszukiwania. Wpisz wyszukiwaną frazę, kliknięcie w obrazek przeniesie Cię do strony na której można pobrać kolorowankę.

Innym sposobem jest przeglądanie kategorii, przejdź do listy kategorii i wybierz jedną, zobaczyć wszystkie kolorowanki.

Możesz również szukać powiązanych kolorowanek za pomocą tagów - jeśli na kolorowance znajduje się kot, jest ona otagowana `kot`, kliknięcie w tag otworzy inne kolorowanki z podobną zawartością.