Dodano 2 lutego 2019

My Little Pony

Popularne tagi

Konie to wspaniałe i przepiękne zwierzęta. Nie dziwi więc, że w świecie bajek, także odgrywają ważną rolę. Jest mnóstwo pięknych bajek o koniach.

Najpopularniejszą jest bez wątpienia My Lille Ponny. Bajka opowiada o niesamowitych kucykach i ich krainie, w której przeżywają przeróżne przygody. W świecie kucyków Ponny, możemy spotkać różne rodzaje koni. Są zarówno pegazy, jednorożce jak i zwykłe ziemskie konie.

Bajka opowiada o sile przyjaźni i ukazuje jak ważnym w życiu każdego, jest poczucie humoru.

Bohaterami bajki są:

  • Rainbow Dash – pegaz, który kontroluje pogodę w Ponyville.
  • Rarity – jednorożec, która uwielbia tworzy własne kreacje. W przyszłości chce zostać sławną projektantką mody.
  • Pinkie Pie – ziemski kucyk, która uwielbia organizować imprezy i zabawy.
  • Applejack – ziemski kucyk, która ciężko pracuje na razem ze swoją rodziną na farmie jabłek.

To tylko kilka z wielu niesamowitych postaci, które możemy spotkać w świecie My Little Ponny. Akcja bajki toczy się w fikcyjnym świecie nazywanym Equestrią, która rządzona jest przez mentorkę Twilight – Księżniczkę Celestię oraz jej siostrę Księżniczkę Lunę.

Kolejną bajką w której pojawiają się konie jest film animowany Mustang z Dzikiej Doliny. Jest to film dla starszych i młodszych dzieci, opowiadający przygody i perypetie konia o imieniu Spirit. Przemierza on bezkresne prerie dzikiego zachodu, aż do czasu kiedy wpada w ręce amerykańskich żołnierzy. Z niewoli udaje mu się uciec wraz z młodym Indianinem Mały Strumyk z plemienia Lakota. Jeśli jesteście ciekawi dalszych przygód tej nietypowej pary przyjaciół, musicie koniecznie obejrzeć ten piękny animowany film. Pomimo faktu, że Mustang z Dzikiej Doliny powstał w 2002 roku, jego przekaz po 17 latach nadal jest niezwykle silny i kiedy obejrzycie film wraz z Waszymi pociechami, na pewno będziecie chcieli nie raz do niego wracać.