Dodano 2 lutego 2019

Masza i Niedźwiedź

Popularne tagi

Masza i niedźwiedź, to rosyjski serial animowany dla dzieci i dorosłych. Jest to bajka uwielbiana przez każdego, kto chodź raz obejrzał jeden odcinek. Jest to pełen humoru serial o perypetiach małej dziewczynki i jej poczciwym przyjacielu Niedźwiedziu. Ich relacja odzwierciedla warunki dziecka chcącego nagle poznać świat i dorosłego pomagającego dziecku i maksymalnie uproszczającego mu tę trudną sztukę. Masza to niezwykle aktywna i rezolutna dziewczynka, której porywcze pomysły zdają się nie mieć żadnych granic. Uważa, że cały świat należy do niej, a nawet najprostsze zajęcia zdają się przeradzać w ogromne przedsięwzięcie. Chodź w filmie nie znajdziemy bezpośredniej dydaktyki, to każdy odcinek opowiada o dobroci i dociekliwości.

Świat Maszy i Niedźwiedzia jest to świat współczesny, a nie fantastyczny. Każdy epizod ma pozytywne rozwiązanie i kończy się wzajemnym zrozumieniem dorosłego i dziecka. Jest to cudowna nauka dla dziecka pokazująca mu czarne i białe strony różnych zachowań. Masza nie należy do ułożonych i grzecznych dziewczynek. Jest to ciekawa świata młoda dziewczynka, której częste nieprzemyślane pomysły prowadzą do złego finału, lecz nad wszystkim czuwa Niedźwiedź, który w odpowiednim momencie nakierowuje młodą damę na odpowiedni tor.

Serial Masza i niedźwiedź zaczął być emitowany na ekranach telewizyjnych w 2009 roku i produkowany jest do dnia dzisiejszego. W Polsce serial został emitowany po raz pierwszy 1 września 2014 roku na antenach TVP ABC i Puls2. Serial liczy 46 odcinków. Tytuł serialu nawiązuje do znanej rosyjskiej bajki ludowej o życiu Maszy -zagubionej w lesie dziewczynki oraz niedźwiedzia.

Ogromna sława bajki sprawiła, że w sklepach możemy nabyć mnóstwo zabawek i gadżetów związanych z Maszą i niedźwiedziem. Głównie rozchwytywane są zabawki- pluszaki oraz kolorowanki nawet z myślą o najmłodszych fanach. Dzieci szaleją na punkcie tej bajki zarówno te większe jak i mniejsze